Apartmány Bulharsko

Okolie

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

Príjemný hotel má priestrannú vstupnú halu s recepciou, salónik, kaderníctvo a kozmetiku, reštauráciu, konferenčnú miestnosť, internetové pripojenie (za poplatok), vonkajší bazén na streche, jacuzzi pre 10 až 12 osôb, ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma), relaxačné centrum, masáže, zábavné denné i večerné programy.

Interiér:

Interiér apartmánov

Exteriér:

Exteriér apartmánov

Wellness:

Bazény,výrivky, sauny, tobogány, ...

Športové aktivity:

Tenis, squash, bowling, ...

Reštaurácie:

Raňajky, obedy, večere, ...

Fitness:

Aerobik, Joga, Zumba, ...

Pre deti:

Postieľka, stolička, v blízkom aquaparku tobogany a rôzne vodné atrakcie.

Zima:

Apartmány v zime

Pláž:

Piesočnatá pláž je vzdialená niekoľko minút pešej chôdze. Športové aktivity – tenisové kurty, volejbal, prenájom bicyklov, paragliding, jazda na vodnom banáne, vodné bicykle, vodné lyže, windsurfing.

Turistické miesta v okolí

Nesebar
Nesebar - antické mestečko, ktoré leží 30 km severne od Burgasu sa v posledných rokoch stalo známym a vyhľadávaným miestom zahraničných turistov. Je pyšné na svoju bohatú históriu, ktorá siaha až do 6. storočia p. n. l., kedy bolo založené Thrákmi pod pôvodným názvom Mesambria.

Starý Nesebar leží na malom skalnatom polostrove o rozlohe len 2,5 km2 a je spojený s pevninou úzkou šijou, na ktorej začiatku Vás uvíta drevený veterný mlyn. Na tomto malom priestore bolo vybudovaných až 40 chrámov, z ktorých sa dodnes zachovalo dvanásť. Patrí medzi svetové a kultúrne dedičstvo pod ochranou organizácie UNESCO. Práve tu môžete nazrieť do histórie antickej, byzantskej aj rímskej architektúry; nachádza sa tu Archeologické a Etnografické múzeum. Obyvateľstvo tvoria zo značnej časti potomkovia gréckych usadlíkov. Jeden z dôvodov absencie hotelových komplexov v centre je i snaha zachovať jeho starobylý a jedinečný vzhľad.

Burgas
Mesto Burgas ma podľa posledných údajov 212 000 obyvateľov a je druhým najväčším mestom na pobreží čierneho mora. Je taktiež štvrtým najväčším mestom v krajine, po Sofii, Plovdive a Varne. Nachádza sa najzápadnejšej časti zálivu 390 km od Sofie. V okolí mesta ležia tri lagúnové jazerá.

Sunny Beach – Slnečné pobrežie – Slančev Brjag
Táto dovolenková destinacia, predurčená prírodou, leží 35 km severne od mesta Burgas. Charakteristikou tejto oblasti je teplé more s jemným piesočným dnom a približne 1700 hodinami slnka od mája do októbra, slnečné lúče, kopa ozónu a príjemný vánok. Tento príjemný plážový rezort bol ocenený prestížnou cenou Modrá vlajka pre svoj ekologický prístup a čisté more. Slnečné pobrežie ma viac ako 100 hotelov, 2 kempingy, viac ako 130 voľno časových zariadení: reštaurácie, taverny s folklórnymi programami, bary, nočné kluby, kasína, diskotéky a kaviarne.

Sozopol
Mesto Sozopol má 7000 obyvateľov a nachádza sa 31 km od Burgasu. Mesto leží na malom skalistom polostrove v najjužnejšej časti zálivu Burgas. Od roku 1925 sa mesto rozšírilo do vnútrozemia, táto časť sa volá tzv. Nové mesto. Vysoká úroveň kultúrneho rozvoja bola dokázaná množstvom vykopávok – keramika, vázy vyrobené z egyptského skla, strieborné a zlaté ozdoby. Rozvoj mesta bol taký veľkolepý, že Sozopol vytvoril vlastnú kolóniu Anhialo (dnešné Pomorie).

Sofia
Hlavné mesto Bulharska. Je hlavným priemyselným, dopravným a obchodným centrom. Kedysi dávno okupovali Sofiu osadníci z Trákie. V roku 29 prevzali moc nad mestom Rimania pod vedením cisára Trajana. Mesto bolo zničené Húnmi v roku 447. Bolo opäť postavené v 6. storočí Byzantským cisárom Justiniánom I. Názov Sofia pochádza z roku 1376. Mesto bolo prebraté v roku 1877 Ruskom v Rusko – Tureckej vojne a stalo sa novým hlavným mestom nezávislého Bulharska. Počas druhej svetovej vojny Rusi oslobodili Sofiu od Nemcov.

Varna
Varna je hlavným prístavom a priemyselným centrom. Vyrábajú sa tu lode,člny, chemikálie, elektrické zariadenia a textil. Varna je taktiežmedzinárodným letným rezortom. Varna bola hlavnou námornou základňou Britských a Francúzskych jednotiek v Krymskej vojne. Mesto bolo oslobodené z pod vlády Turkov v roku 1878. Dnes sa tam nachádza univerzita, polytechnický inštitút, námorná akadémia, lekárska fakulta, archeologické múzeum. A ruiny baziliky z 5. storočia. V rokoch 1949 až 1956 sa mesto nazývalo Stalin. večere formou bohatých bufetových stolov.

Ďalšie naše zariadenia a služby:

Chalúpkovo -ubytovanie v dreveniciach
Chalúpkovo - ubytovanie v dreveniciach
Donovaly Donovaly - apartmány Tatran a Magura
Donovaly Donovaly - apartmány Tatran a Magura
Zemianska kúria v Chalúpkove
Zemianska kúria v Chalúpkove
Teambuildingové školenia
Teambuildingové školenia
Požičovňa vozidiel
Požičovňa vozidiel